Hei Atle!
Å finne et prosjekt som bare består av et hus er nok dessverre ikke så lett, å finne et hus med "selvmordsdører" langt verre. Da må du nok ut av Norge.
De fleste husene er nok rustet/dårlige på de samme stedene som det du allerede har (om jeg tolker sammenhengen på riktig måte her). om du tar huset fra et annet prosjekt vil du også trolig "ta livet" av det prosjektets potensielle eksistens. Men det var et prosjekt i Sandnes som selges for vrakpant for noen dager siden på Facebookgruppen "2CVer i Norge", mulig det fortsatt er tilgjengelig.
Dersom det er håp for å sveise eksisterende hus ville jeg ha hørt med Thomas hos
https://classicparts.no/. Det er litt å kjøre, men ta med huset på tilhenger og han kan nok hjelpe deg om du planlegger litt frem i tid. Skal du ha andre som kan sveise 2CV må du trolig til Danmark med huset.
Det finnes også et alternativ å kjøpe et komplett nytt hus fra Europa, men det koster nok fort 60-70.000,- innen du har det helt hjemme med dagens eurokurs + lakering. Classicparts kan nok hjelpe deg her også eller andre forhandlere i Sverige, Danmark eller lengre sør.
Eller noen andre som vet om noe?
Mvh Erlend;